Bieganie jest świetne na odchudzanie!

Na początku warto powiedzieć, że bieganie bez chociażby cienia wątpliwości w dużym stopniu pomaga w efektywnym odchudzaniu. Naturalnie nie starczy tylko i wyłącznie biegać, należy także iść na odpowiednią dietę. Pewnie nikt nie wychodzi z tego założenia, iż bieganie, lecz także codzienne pożeranie słodyczy oraz śmieciowego jedzenia mogą iść ze sobą w parze?

trening

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże przyjmijmy, że akurat ten artykuł czytają w tym momencie osoby, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż chociaż bieganie jest wielce ważne, to tak czy siak nie można powiedzieć, iż jest autentycznie wszystkim czego potrzebujemy. Zatem – jak przygotować się do biegania? Co zrobić, aby faktycznie schudnąć (bieżące informacje)? W jaki sposób podejść do biegania, aby najzwyczajniej w świecie nie dopuścić do problemów natury zdrowotnej? No i jeszcze ważna kwestia: jak nie sparzyć się już na samym początku, to znaczy zaprzestać biegania po jednym, może dwóch razach – a bieganie jest dokładnie jak odchudzanie, nie można się poddawać.

Jak często należy biegać, aby mieć możliwość nareszcie schudnąć? Zwykło się przyjmować, że nie ma żadnego sensu biegać w każdy dzień, no przynajmniej na samym początku – raz na dwa dni to optymalne wyjście. Jeśli damy radę w pierwszym okresie, poradzimy sobie bez dużych kłopotów, pewnie na tyle złapiemy bakcyla, iż po prostu nie będziemy nawet sobie wyobrażali nigdy własnego życia bez tej naprawdę fajnej aktywności. Jak długo powinniśmy biec? Jeśli jesteśmy całkowitymi laikami, świeżakami w temacie biegania, czymś pewnie wiadomym jest to, że początkowo nie będziemy sobie radzić z przebiegnięciem kilku kilometrów. I właśnie dlatego na samym początku poleca się spokojny bieg, później marszobieg, potem znów bieg, marszobieg, po prostu do oporu. Jeżeli poczujemy, iż odpadamy, nie damy rady już dłużej, nie powinniśmy ryzykować omdlenia albo zakwasów – bez stresu pójdźmy do domu. I wróćmy do kwestii biegania po dwóch dniach. Im więcej biegamy, tym korzystniejsze wyniki jesteśmy w stanie osiągać. Musimy pamiętać również o rozgrzewce, w Internecie są umieszczone filmiki z ćwiczeniami , dzięki którym zakwasy odejdą w niepamięć.